WINA I ALKOHOLE / WINE & ALCOHOLS

Selekcją win i alkoholi zajmuje się od otwarcia restauracji w 2012 roku Od początku staram się aby karta była spójna z menu oraz zawierała spory wybór wybitnych pozycji od najlepszych producentów z najlepszych roczników, uzupełniona o sporą selekcje niszowych, mało znanych butelek. W chwili obecnej lista win zawiera około 220 pozycji, ułożonych według szczepów, co czyni ją jedną z największych w Polsce. We wrześniu 2015 roku otrzymaliśmy wyróżnienie od Wine Spectator - Award of Excellence, a w listopadzie 2015 nie mniej prestiżowe 1 miejsce Grand Prix Magazynu Wino, w konkursie na najlepszą kartę win w Polsce.
 
Współpracuje z kilkunastoma importerami, dzięki czemu mamy wina o bardzo zróżnicowanej charakterystyce od mainstreamowych etykiet w stylu Jules Taylor, San Marzano czy Frescobaldi, przez sporo mało znanych win i regionów jak Albana, Sulne, Nascetta czy La Castellada
aż do pereł od Bressana, Lopez De Heredia, Chateau Musar, Tenuta San Guido i wielu, wielu innych. Dzięki współpracy z Winkolekcją jesteśmy nieoficjalną ambasada Champagne Bollinger. Posiadamy w karcie wszystkie dostępne w Polsce etykiety w tym dwa dostępne na kieliszek.
 
Od 2015 roku, jako pierwsi w trójmieście posiadamy system Coravin, dzięki któremu możemy serwować na kieliszki praktycznie dowolnie wybrane wina.  Istotną kwestią, za którą odpowiadam, jest dobór win do menu degustacyjnego, w taki sposób, aby serwowane wina były doskonałym uzupełnieniem każdego z dań. Do menu degustacyjnego proponuje dwie selekcje, jedną jak dotychczas, bazującą na winach serwowanych na kieliszki, druga natomiast, dzięki Coravinovi, pozwoliła mi dobrać do menu również topowe wina z wyższej półki.
 
Od września 2014 roku, cyklicznie organizujemy Wine Dinner's, czyli specjalnie przygotowane  menu degustacyjne do którego dobieramy wina od konkretnego importera lub producenta. Za nami kolacja z winami od San Marzano & Adami, Farnese Vini, Barons De Rothschild (Lafite) – dwie kolacje, Vini e Affini, Vinissimo – dwie kolacje, Wine Express, Winemates, Deliwina, Vininova, Champagne Ruinart, Champagne Lanson i Champagne Bollinger. Organizowaliśmy również Remy Martin Dinner ( menu z selekcją koniaków) Glenmorangie Dinner (menu z selekcją whisky), Pierre De Segonzac Dinner (menu z selekcją koniaków), Metaxa Dinner, Chopin by Polmos Siedlce Dinner (portfolio Polmos Siedlce)
oraz dwukrotnie Beer Dinner wspólnie z AleBrowarem.
 
Uzupełnieniem karty win są piwa z lokalnego AleBrowar'u, Cydr Ignaców oraz selekcja rocznikowych i nie rocznikowych okowit z młodych ziemniaków, owsa, jęczmienia, żyta i pszenicy od Johna Borrella z Wine Expresu oraz z Polmosu Siedlce. Dopełnieniem całości jest lista mocnych alkoholi oparta na uznanych producentach.
 
Na zdrowie !
 
Łukasz Chwojnicki
Szef Sali & Head Sommelier

 

 

KARTA WIN I ALKOHOLI DO POBRANIA

DOWNLOAD WINE / ALCOHOLS / BEER CARD -  APRIL 2018

Sztuczka ul. Antoniego Abrahama 40,

​(wejście od strony ul. Władysława IV) 81-395 Gdynia​
rezerwacjasztuczka@gmail.com


​​​​​​​​​​​Tel. (58) 622 24 94​

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram Clean